TURKEY DIRECT MAIL GERİ GELİYOR!!!

Quad ve ekipmanları alabileceğiniz alışveriş sitelerini bu konu altında paylaşabilirsiniz

Kullanıcı avatarı
mustafapusti
1. Seviye
1. Seviye
Doğum Tarihi: 31 Mar 1990
Beğendi : 103 yazı
Beğenildi : 55 yazı
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen mustafapusti » 06 Kas 2019, 11:24

Sepeti doldurmaya başlayalım o zamam. :-BD

safak
2. Seviye
2. Seviye
Beğendi : 45 yazı
Beğenildi : 88 yazı

Okunmamış mesaj gönderen safak » 06 Kas 2019, 11:26

Bu işte parmağın varmı hakan hocam, varsa pillere de el at :-bd

kaanrevan
1. Seviye
1. Seviye
Beğendi : 40 yazı
Beğenildi : 36 yazı

Okunmamış mesaj gönderen kaanrevan » 06 Kas 2019, 13:25

Yurtdışından hiç alışveriş yapmayan biri olarak soruyorum. Direct mail in tam karşılığı nedir? Öncelikle sanırım hızlı teslimat. Diğer avantajı da ürün fiyatında vergiler dahil mi oluyor? Yani Kredi kartından bizden hangi ücret çekiliyorsa o mudur? Bu yöntemle ekstra ücret, gümrükte takılma vb. yok mudur?

Diğer sorumda şu; şimdilik sadece bu listedeki ürünler için mi geçerli direct mail yöntemi? Herhangi bir ürüne tıkladığımda göremiyorum bu seçeneği. İlk alışverişimi bu yöntemle yapmayı istiyorum açıkcası eğer vergi gümrük işleri ile meşgul olmayacaksak.

Kullanıcı avatarı
doktorumtrak
Yeni Üye
Yeni Üye
Doğum Tarihi: 15 Tem 1987
Beğendi : 19 yazı
Beğenildi : 43 yazı

Okunmamış mesaj gönderen doktorumtrak » 06 Kas 2019, 14:49

kaanrevan yazdı:
06 Kas 2019, 13:25
Yurtdışından hiç alışveriş yapmayan biri olarak soruyorum. Direct mail in tam karşılığı nedir? Öncelikle sanırım hızlı teslimat. Diğer avantajı da ürün fiyatında vergiler dahil mi oluyor? Yani Kredi kartından bizden hangi ücret çekiliyorsa o mudur? Bu yöntemle ekstra ücret, gümrükte takılma vb. yok mudur?

Diğer sorumda şu; şimdilik sadece bu listedeki ürünler için mi geçerli direct mail yöntemi? Herhangi bir ürüne tıkladığımda göremiyorum bu seçeneği. İlk alışverişimi bu yöntemle yapmayı istiyorum açıkcası eğer vergi gümrük işleri ile meşgul olmayacaksak.
Herşey dahil oluyor bir kez bir odeme yapiyorsunuz vergisi vs icinde aliniyor ptt ile degil kargo ile geliyor yurtici yasa MNG ile

kaanrevan
1. Seviye
1. Seviye

Okunmamış mesaj gönderen kaanrevan » 06 Kas 2019, 15:21

doktorumtrak yazdı:
06 Kas 2019, 14:49
kaanrevan yazdı:

Herşey dahil oluyor bir kez bir odeme yapiyorsunuz vergisi vs icinde aliniyor ptt ile degil kargo ile geliyor yurtici yasa MNG ile
Peki şuan için sadece Hakan hocamın gönderdiği sayfadaki ürünler için mi geçerli hocam? Yoksa birçok üründe var mıdır bu seçenek? Ben birkaç ihtiyacım olan üründe gezindim ama Direct Mail göremedim.

Kullanıcı avatarı
doktorumtrak
Yeni Üye
Yeni Üye
Doğum Tarihi: 15 Tem 1987
Beğendi : 19 yazı
Beğenildi : 43 yazı

Okunmamış mesaj gönderen doktorumtrak » 06 Kas 2019, 16:05

kaanrevan yazdı:
06 Kas 2019, 15:21
doktorumtrak yazdı:
06 Kas 2019, 14:49
kaanrevan yazdı:

Peki şuan için sadece Hakan hocamın gönderdiği sayfadaki ürünler için mi geçerli hocam? Yoksa birçok üründe var mıdır bu seçenek? Ben birkaç ihtiyacım olan üründe gezindim ama Direct Mail göremedim.
Şuan sadece o.urunler için ancak.eskiden oldugu gibi kargo seceneklerinde Turkey direct mail gorurseniz bu vergisi pesin odenmis ve dagitimini pttnin yapmadığı kargo demek oluyor

safak
2. Seviye
2. Seviye

Okunmamış mesaj gönderen safak » 06 Kas 2019, 16:29

Hocam öncelikle hoşgeldiniz,

Turkey direct mail yakın zamana kadar tamamen kapalı idi, bazı ürünlerde açılmış olması, yavaş yavaş kapsamın genişleyeceğini gösteriyor.

Bu kargo seçeneğinde, ürünün ülkeye girişi standart posta yolu ile değil, özel bir lojistik firması tarafından yapılır. Yine gümrük işlemleri bu firma tarafından takip edilir. Türkiye içi dağıtım işini de özel kargo firması yapıyor, en son yurtiçi kargo bakıyordu.

Daha önce gümrük yasasının değişmesi sonucu, lojistik firması ile bangood arasında sorun yaşanmıştı. Geçici süre askıya aldılar. Şuan bir çözüm buldular sanırım.

Kullanıcı avatarı
all_4_fpv
4. Seviye
4. Seviye
Beğendi : 132 yazı
Beğenildi : 287 yazı
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen all_4_fpv » 06 Kas 2019, 18:49

Turkey Direct için yeni bir firma ile çalışmalar başladı. Eskiden çalışılan Alljoy Logistics de yaşanan sorunlar çok detaylı banggood yetkililerine aktarıldı. Ana problem, Alljoy lojistics Türkiyede ki gümrük işlerini kendisi yapmıyordu.

Umarım uyarıları ve sorunun kaynağı ile ilgili olan açıklamaları dikkatte almışlardır. Zira ciddi satış kaybına uğradılar...

Bence yakın zamanda, özellikle 11.11 indirimi öncesinde tüm kategorilere yayılacaktır.

Konuyla ilgili aldığım güncellemeleri burada paylaşacağım.

kaanrevan
1. Seviye
1. Seviye

Okunmamış mesaj gönderen kaanrevan » 06 Kas 2019, 19:05

safak yazdı:
06 Kas 2019, 16:29
Hocam öncelikle hoşgeldiniz,

Turkey direct mail yakın zamana kadar tamamen kapalı idi, bazı ürünlerde açılmış olması, yavaş yavaş kapsamın genişleyeceğini gösteriyor.

Bu kargo seçeneğinde, ürünün ülkeye girişi standart posta yolu ile değil, özel bir lojistik firması tarafından yapılır. Yine gümrük işlemleri bu firma tarafından takip edilir. Türkiye içi dağıtım işini de özel kargo firması yapıyor, en son yurtiçi kargo bakıyordu.

Daha önce gümrük yasasının değişmesi sonucu, lojistik firması ile bangood arasında sorun yaşanmıştı. Geçici süre askıya aldılar. Şuan bir çözüm buldular sanırım.
Hoşbulduk hocam. Bu bilgi çok faydalı oldu. Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
all_4_fpv
4. Seviye
4. Seviye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen all_4_fpv » 07 Kas 2019, 17:21

Son kontrolümde bir çok hobi kategorisindeki ürüne de TDM geldi. Ancak, 260TL fiyatındaki Mamba F405 Stak için 48TL lik gönderi ücreti var. Tahmini gümrük tutarını direk uygulamışlar.

Bununla ilgili de geri bildirim sağlayarak, bu tutarların düşürülmesi için girişimimiz olacak.

kaanrevan
1. Seviye
1. Seviye

Okunmamış mesaj gönderen kaanrevan » 03 Ara 2019, 23:10

Arkadaşlar merhaba. İlk yurtdışı alışverişimi yaptım bundan tam 14 gün önce. Yani 20 Kasımda siparişi vermiştim. Yöntem olarak Direct Mail kullandım. Acaba 29 Kasım sabahı Istanbul' a inmiş görünüyor. Ancak hala ses seda yok. Yurtiçi kargo uygulamasını indirdim, kayıt oldum. Dün satın aldığım n11 ürünlerinin bildirimi geldi. Ancak banggood ile ilgili bir hareket yok. Acaba çok mu acale ediyorum?

harunk9
Yeni Üye
Yeni Üye
Doğum Tarihi: 01 Oca 1987
Beğendi : 6 yazı
Beğenildi : 3 yazı

Okunmamış mesaj gönderen harunk9 » 04 Ara 2019, 00:12

Gelir hocam bazen gümrük işlemleri uzuyor

BogaTurk
1. Seviye
1. Seviye
Doğum Tarihi: 03 May 1967
Beğendi : 58 yazı
Beğenildi : 46 yazı

Okunmamış mesaj gönderen BogaTurk » 04 Ara 2019, 08:56

kaanrevan yazdı:
03 Ara 2019, 23:10
Arkadaşlar merhaba. İlk yurtdışı alışverişimi yaptım bundan tam 14 gün önce. Yani 20 Kasımda siparişi vermiştim. Yöntem olarak Direct Mail kullandım. Acaba 29 Kasım sabahı Istanbul' a inmiş görünüyor. Ancak hala ses seda yok. Yurtiçi kargo uygulamasını indirdim, kayıt oldum. Dün satın aldığım n11 ürünlerinin bildirimi geldi. Ancak banggood ile ilgili bir hareket yok. Acaba çok mu acale ediyorum?
Turkiyede kargo beklemekle gecer.
Neden vergisini nasil alsak diyw :).
Saglam firmalar ve takipli kargolar elbet gelir.
Tc geliş 1-2 hafta ulke icine dağıtım merkez degilseniz 5ile 30 gun bulur. Kapiya geldik derler şubeye birakirlar
Bana kasim 25 gelen ürün alalik 3 unde teslim edildi.
EachineQx105, HGLRCXjb145
ZMR250 5inc Drone Realacc210mm
**Satilik 3 5 inc Drone Parcaları**
Flyskyi6-Spektrum Dx8i
,trex500 Trex450 Satilik Helikopter

Kullanıcı avatarı
all_4_fpv
4. Seviye
4. Seviye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen all_4_fpv » 04 Ara 2019, 10:10

TDM tekrar başladıktan sonra 1 siparişim oldu, 2 ürün gerçek değeri toplam 176USD.
İlk gelen bilgi;
2019-11-21 18:59:24 SHIPMENT INFORMATION SUBMITTED
Son gelen güncelleme;
2019-11-29 06:00:06 Flight Arrive At Destination Airport, under customs clear process

Pakatin Türkiye'ye ulaşması 1 hafta sürdü. Burası hayet normal.

Tahminim önümüzdeki hafta ortası filan gümrükten çıkar ve bana sonraki hafta teslim edilir. Gümrük işleminin normal Posta ile gelen kargolardan daha uzun sürme sebebi bu işlemlerin kargoyu getiren firma yerine Istanbulda başka bir Gümrük Müşavirliği tarafından yapılıyor olması. Daha önce de bu yüzden çok uzun beklemeler ve birikmeler olmuştu ve BG bu servisi durdurmuştu.

Direct Mail sadece Türkiye için olan bir uygulama değil, Avrupada bir çok ülke ve Ukrayna, Rusya, Japonya da aynı hizmetler var.

Yukarıda bahsettiğim ürünler için TDM ile 30 USD gibi bir gönderi ücreti çıkıyor. Aynı ürünleri Rusya göndertmek istersem 2.04 USD gibi komik bir rakam çıkıyor. Bu farkın sebebi bizdeki gümrül uygulamalarının değilmiş olması.

Özetle, eğer yeni başlayan TDM ile yine paketlerin Türkiyedeki işlemleri gecikirse Banggood yine işi batırdı demektir.

Bekleyip göreceğiz.

kaanrevan
1. Seviye
1. Seviye

Okunmamış mesaj gönderen kaanrevan » 04 Ara 2019, 16:25

all_4_fpv yazdı:
04 Ara 2019, 10:10
TDM tekrar başladıktan sonra 1 siparişim oldu, 2 ürün gerçek değeri toplam 176USD.
İlk gelen bilgi;
2019-11-21 18:59:24 SHIPMENT INFORMATION SUBMITTED
Son gelen güncelleme;
2019-11-29 06:00:06 Flight Arrive At Destination Airport, under customs clear process

Pakatin Türkiye'ye ulaşması 1 hafta sürdü. Burası hayet normal.

Tahminim önümüzdeki hafta ortası filan gümrükten çıkar ve bana sonraki hafta teslim edilir. Gümrük işleminin normal Posta ile gelen kargolardan daha uzun sürme sebebi bu işlemlerin kargoyu getiren firma yerine Istanbulda başka bir Gümrük Müşavirliği tarafından yapılıyor olması. Daha önce de bu yüzden çok uzun beklemeler ve birikmeler olmuştu ve BG bu servisi durdurmuştu.

Direct Mail sadece Türkiye için olan bir uygulama değil, Avrupada bir çok ülke ve Ukrayna, Rusya, Japonya da aynı hizmetler var.

Yukarıda bahsettiğim ürünler için TDM ile 30 USD gibi bir gönderi ücreti çıkıyor. Aynı ürünleri Rusya göndertmek istersem 2.04 USD gibi komik bir rakam çıkıyor. Bu farkın sebebi bizdeki gümrül uygulamalarının değilmiş olması.

Özetle, eğer yeni başlayan TDM ile yine paketlerin Türkiyedeki işlemleri gecikirse Banggood yine işi batırdı demektir.

Bekleyip göreceğiz.
Konu anlaşılmıştır. Sabır önemli sanırım.

safak
2. Seviye
2. Seviye

Okunmamış mesaj gönderen safak » 06 Ara 2019, 11:03

Banggood sözünü tutuyor aslında, paket 10 gün içinde Türkiye'ye giriş yapmış. Bizim gümrük birkaç gün içinde işlemlerini bitirip çıkış yapsa, süreç gayet normal bir şekilde ilerleyecek...

kaanrevan
1. Seviye
1. Seviye

Okunmamış mesaj gönderen kaanrevan » 06 Ara 2019, 19:06

safak yazdı:
06 Ara 2019, 11:03
Banggood sözünü tutuyor aslında, paket 10 gün içinde Türkiye'ye giriş yapmış. Bizim gümrük birkaç gün içinde işlemlerini bitirip çıkış yapsa, süreç gayet normal bir şekilde ilerleyecek...
Aynen. 8 günde İstanbul da oldu. Ama bizim bu işlerimiz ne zaman düzelir....😀 Gittikçe laçkalaşan çalışanlar, sorumluluk almayan alamayan çalışanlar, vb. vb. vb. Gerçekten zor günler bekliyor sanki ülkeyi. Üzülüyorum. Bir an önce okul öncesinden bir neşter vurur gibi disiplinli çalışma, sorumluluk alan birey yetiştirme ve ayaklarının üzerinde duran nesiller yetiştirmek adına program yapılmalı. Yoksa gittikçe kötüye gitmeye devam edeceğiz. Bunu bir eğitimci olarak çok net görüyorum.

“Alışveriş Siteleri” sayfasına dön