ALIM-SATIM KONU KURALLARI

Kullanıcı avatarı
all_4_fpv
3. Seviye
3. Seviye
Beğendi : 106 yazı
Beğenildi : 235 yazı
İletişim:

ALIM-SATIM KONU KURALLARI

Okunmamış mesaj gönderen all_4_fpv » 15 Kas 2019, 15:30

Forumumuz “Alım-Satım” bölümündeki ilanlarla ile ilgili uygulanacak kurallar aşağıda yazıldığı şekildedir. Bu kurallara uygun olmayan ilanlar Forum Yönetimi tarafından kaldırılacaktır.

1-) İlan bölümünde sadece üyelerimize ait kullanılmış veya kullanılmamış RC Model ve ekipmanlarının satışı yapılabilir. Hobi harici ekipmanlar ve ticari amaçlı satış ilanı açılmaması,

2-) Şu aşamada Alım-Satım ilanları için “Aktif Üye” statüsü sınırlaması uygulanmamaktadır(En az XYZ mesaj sayısına sahip kullanıcı) Fakat forumumuza sadece ilan vermek ve satış yapmak maksadıyla üye olduğu anlaşılan, ilk mesajını veya konusunu satış ilanı olarak açan, hiçbir paylaşım ya da katkıda bulunmayan üyelerin açılan konu ya da yazılan mesaj silinebilir.

3-) İlanlarda ürün tanımı, özellikleri ve EN AZ 1 fotoğraf(veya erişilebilir resim bulunan link) ile açıkça ve ürünün güncel hali olacak şekilde belirtilmelidir. Tanımı olmayan, fiyatı açıkça yazmayan ilanlar yayından kaldırılır.
Aynı şekilde başka platformlarda açılan ilanlara verilen linkler geçerli sayılmamaktadır.

4-) Satıcı ya da ürün arayan üye ile özel mesaj yolu ile irtibata geçilmelidir. Ürünle ilgili detaylı bilgi isteme gibi durumda sadece 1 kez tüm soruları içerecek şekilde konunun altına mesaj yazılabilir. Bunun harici ilan konusunun altına mesaj yazılması hatırlatılır.

5-) Satışa konu olan ürünün ayıplı olduğu, ticari amaçlı bir ilan olduğu veya fahiş fiyata satıldığı düşünülüyorsa özel mesaj ile forum yönetimine bildirilebilir, kesinlikle ilan konusunun altına mesaj olarak yazılamaz. Yapılan bildirim sonucu ilanın kişileri aldatmaya yönelik olduğu tespit edilirse ilan kaldırılır ve ilan sahibi süreli ya da süresiz forumdan uzaklaştırılır.

6-) Alım-Satımı tamamlanan ilanlar aktif ilanların bulunduğu bölümden ARŞİVE taşınmaktadır. Böylece Satış bölümünde sürekli aktif ilanlar bulunmaktadır. Başka üyelerimizi ilan mesajları ile rahatsız etmemek adına İlan sahipleri, ilanlarının güncelliğini koruyabilmek adına HAFTA da en fazla 1 kere ilanlarını güncelleyebilir. 1 Hafta süre dolmadan yapılacak Ilan Güncellemeleri (Fiyat değişimi, yeni ürün ilavesi... ) gibi durumların paylaşılması sırasında yeni mesaj yerine mevcut ilanın "Yeniden Düzenlenmesi" yoluna gidilmesi önemle rica olunur.

7-) Alım-Satım işi tamamlandığında yahut iptal edildiğinde ilan sahibi tarafından ilan düzenlenerek bu durum belirtilir. Forum yönetimi tarafından gerekli düzenleme yapılır, konu kilitlenir ve ARŞİV kaydırılır.

8-) Forum Yönetimi, alım satımlarla ilgili olarak taraflar arasında doğabilecek herhangi bir sorundan veya anlaşmazlıktan hiçbir şekilde sorumlu değildir, alım satım yapan taraflar arasında çıkabilecek sorunlar ve anlaşmazlıklar halinde forum içerisinde veya hukuki bir platformda hakemlik yapmaz, taraf olmaz.

Forumda yapılan alım satımların tüm hukuki sorumluluğu alım satımı yapan taraflara aittir. Forum Yönetimi bu alım satımlardan dolayı hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmez.

9-) Satış ilanları için 3 ay, Aranıyor ilanları için 1 aydan daha eski güncellenmemiş tüm ilanlar arşive taşınabilir.

Göstermiş olduğunuz anlayış ve destek için tüm üyelerimize teşekkür ederiz.

Saygılarımızla

QuadTurk Forum Yönetimi

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------------------------

Kilitli

“Forum Kuralları” sayfasına dön